marta
R E K L A M A

Sędziszów

Drukuj

II Świętokrzyska Spartakiada Amazonek w Sędziszowie.

Administrator włącz .

Organizatorem II Świętokrzyskiej Spartakiady Amazonek w Sędziszowie była Bożena Wójcik - należąca do lokalnego Stowarzyszenia Amazonek oraz Renata Kamienik - przedstawicielka
Fundacji Rozwoju ''PROGRESS'' w Zagnańsku. Misją wydarzenia było przede wszystkim zminimalizowanie strachu przed badaniami profilaktycznymi które pomagają wykryć nowotwór złośliwy we wczesnym jego stadium. Celem natomiast integracja Amazonek ze wszystkich Stowarzyszeń w województwie, promowanie aktywności fizycznej dla kobiet po zabiegu szpitalnym oraz wsparcie psychiczne i wzajemna pomoc.

Drukuj

IV Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Poetyckiej „Poezja tkana muzyką”

Administrator włącz .

W dniu 19 maja 2016 r. w SCK w Sędziszowie odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Poetyckiej „Poezja tkana muzyką”, w którym uczestniczyło 11 gimnazjalistów z 6 szkół. Organizatorami całego przedsięwzięcia od lat są nauczyciele Gimnazjum w ZSO w Sędziszowie: Beata Jach, Ewa Mrozińska i Maciej Równicki.

Zmagania gimnazjalistów oceniało czteroosobowe jury w składzie: Ewa Kot, Jolanta Wiekiera, Iwona Kwiecień i Bożena Wójcik. Wysoki i wyrównany poziom artystyczny, jaki zaprezentowali wykonawcy, nie ułatwiał komisji podjęcia właściwej decyzji. Ostatecznie jurorzy przyznali I miejsce Weronice Kiljan z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie za wykonanie utworu „Ojczyzna” z repertuaru Marka Grechuty. II miejsce zajęła Agata Fugat z Gimnazjum im. J. Korczaka w Boleścicach za utwór „W dzikie wino zaplątani”, III miejsce przypadło Natalii Warzyńskiej z Gimnazjum w Nagłowicach za utwór „Jaskółka”. Jurorzy przyznali również wyróżnienie Natalii Ryś z Gimnazjum w ZSO w Sędziszowie za wykonanie piosenki „Znów wędrujemy” i 3 nagrody specjalne dla: Wiktorii Błaszczyk ze Słupi, Olgi Adamczyk z Goleniów i Weroniki Kalicińskiej z Boleścic.

stat4u