marta
R E K L A M A

Rambit Matematyczno-Przyrodniczo-Sportowy 2016

26 kwietnia w hali sportowej OSiR odbył się Rambit Matematyczno – Przyrodniczo – Sportowy, w którym udział wzięli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sędziszowie (2 drużyny), Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie, Szkoły Podstawowej w Pawłowicach, oraz Szkoły Podstawowej w Krzcięcicach.

Finał Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

26 kwietnia uczniowie z powiatu jędrzejowskiego będą walczyli o tytuł powiatowego mistrza motoryzacyjnego, a także o prawo reprezentowania powiatu w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zmagającym się drużynom będzie można kibicować posilając się pyszną, darmową grochówką.

IV 8-godzinny Maraton Pływacki

24 kwietnia 2016 roku po raz czwarty odbył się 8-godzinny Maraton Pływacki zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.
Celem maratonu było popularyzowanie pływania, propagowanie sportu rekreacyjnego i pływackiego, promocja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców naszej gminy i nie tylko.

W niedzielę wielkie Derby Ponidzia

Wraz z nadejściem wiosny na stadion KS Naprzód Jędrzejów znów powrócą wielkie emocje.
W niedzielę 17 kwietnia na stadionie Naprzodu odbędzie się Święto Sportowe, Naprzód Jędrzejów zmierzy się meczu derbowym z Nidą Pińczów. Mecz 20 kolejki o mistrzostwo IV ligi rozpocznie się o godzinie 16:00.
Wszystko wskazuje na to, że przybyłych na Sportową kibiców przywita nie tylko gorący doping fanów ale również słoneczna pogoda. W godzinach meczu termometry wskażą 21°C. Bilet na mecz będzie kosztował jedyne 2zł, młodzież do 16 roku życia oraz kobiety wstęp wolny. W trakcie imprezy będzie można napić się zimnych napojów, piwa oraz zjeść smakołyki z grilla. Warto spędzić niedzielne popołudnie na stadionie im. Pawła Świerkowskiego.

Stare mapy powiatu jędrzejowskiego i nie tylko.

Witajcie miłośnicy historii. Otrzymaliśmy fragment mapy z okresu I Wojny Światowej od naszego czytelnika. Osoby, które są zainteresowane dostępem do takich map proszone są o kontakt pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

stat4u